[email protected]


Logo
Bli medlem
Organisasjon

Kriterier for økonomisk støtte i SK Vidar

Revidert oktober 2026

Modellen tar utgangspunkt i de seneste OL/VM-deltagelsene, samt EM-kravene omgjort til WA-poeng, hvor nivåene under vil tilsvare poengsummen med et fratrekk. Resultater av utøvere innenfor disse kravene vil kvalifisere til en diskusjon rundt eventuell kontrakt. Den sportslige ledelsen vil deretter vurdere satsing, ambisjonsnivå, profesjonalitet mm. før man eventuelt får tilbud om en kontrakt.

NivåKriterieRamme (kr)
1 - OL/VMOL/VM-deltager seneste mesterskap180.000
2 - EMEM-deltager gjennom EM-krav seneste mesterskap140.000-110.000
3 - SK Vidar Elite A EM-krav 2026 - 80 WA-poeng/*50 WA-poeng
U20/U23 EM-krav 2027
80.000-60.000
4 - SK Vidar Elite B EM-krav 2026 - 130 WA-poeng/*100 WA-poeng
U18 EM-krav 2026
50.000-30.000

MennOL 24VM 25EM 26PoengElite A SKVPoeng-80/Poeng-50*Elite B SKVPoeng-130/ Poeng-100*U23 EM 27U20 EM 27U18EM 26
100 m10,0010,0010,15115410,39107410,55102410,4710,5510,85
200 m 20,1620,1620,45115020,99107021,33102021,1521,5022,10
400 m45,0044,8545,25116246,44108247,20103246,9047,4549,40
800 m1.44,701:44,501.44,8011801.47,4611001.49,1810501.47,201.49,301.54,20
1500 m3.33,503.33,003.33,5011953.39,4011153.43,1510653.40,503.46,503.55,00
3000m8.12,009.44,00
5000 m/5 km13.05,0013:0113.08,00118013.30,73110013.45,00105013.58,0014.25,00
10000 m/10 km*27.00,0027.00,0027.50,00114728.23,10109728.56,46104729.40,40
3000 m hinder8.15.008:15.008.20,0011678.38,1410878.49,8210378.52,509.11,006.08,00 (2000m SC)
110 m hekk13.2713.2713,40117713,83109714,10104714,2014,0514,25
400 m hekk48.7048.5049,00118050,61110051,64105051,7052,9055,00
Halvmaraton*1.01,1111391.02,2810891.03,471039
Maraton*2.08,102:06.302.09,3011392.12,1910892.15,001039
5000m RW22.15,00
10000m RW45.00,00
Høyde2.332:332,2711522,1810722,1210222,122,092,01
Stav5.825.825,8212175,5311375,3410875,305,104,60
Lengde8.278.278,0511497,6810697,4510197,657,407,00
Tresteg17.2217.2216,80114316,04106315,56101315,5015,1514,10
Kule21.5021.5020,80116819,44108818,60103817,3017,5016,80
Diskos67.2067.5065,50116161,09108158,37103154,0054,5052,50
Slegge78.2078.2077,00115671,8107668,57102665,0066,0063,00
Spyd85.2085.5083,00114477,34106473,82101471,0065,3062,00
10-kamp8460855083001173777910937453104375807280,006700
AVG116310881038
KvinnerOL 24VM 25EM 26PoengElite A SKVPoeng-80/Poeng-50*Elite B SKVPoeng-130/ Poeng-100*U23 EM 25U20 EM 27U18EM 26
100 m11.0711,0711,18116111,56108111,80103111,6511,7012,05
200 m 22,5722,5722,85114923,66106924,18101923,8523,9525,00
400 m50,9550,7551,20115753,29107754,62102754,5054,5057,00
800 m1.59.301.59,001.59,8011572.03,5810772.06,0510272.05,002.06,002.12,80
1500 m4.03.54.01,504.03,5011774.13,8710974.20,4710474.18,004.21,004.30,00
3000m8.39,0011779.02,6810979.17,8410479.35,009.44,00
5000 m/5 km14.52.0014.50,0015.05,00115315.47,62107316.14,79102316.30,0016.50,00
10000 m/10 km*30.00,0030.20,0032.00,00114132.58,00109133.57,90104135.00,00
3000 m hinder9.23.009.18,189.28,00117310.01,06109310.22,10104310.20,0010.40,007.00,00
100 m hekk12.7712,7312,88116513,48108513,87103513,5013,8014,25
400 m hekk54,8554,6555,30116357,93108359,62103358,6059,8063,50
Halvmaraton*1.09,1611451.11,4310951.14,131045
Maraton*2.26.002.23,302.27,0011452.32,2610952.37,561045
5000m RW24.40,00
10000m RW51.00,00
Høyde1.971,971,9411591,8610791,8110291,811,801,74
Stav4.734,734,6011454,3410654,1810154,104,053,65
Lengde6.866,866,7711676,4010876,1710376,306,205,90
Tresteg14.5514,5514,20113813,41105812,91100813,1012,8512,20
Kule18,8018,8018,20108216,7100215,9095214,9014,1014,40
Diskos64,5064,5061,00109056,63101053,9196050,5047,5040,50
Slegge74,0074,0071,50110965,99102962,8997959,0056,8058,00
Spyd64,00 64,0060,80107855,6499852,9494850,4049,0046,00
7-kamp64806500632011385908105856511008558053805200
AVG114410681018